Брайтън продължава да прави много силен сезон, след като се справи безпроблемно с Челси в мач от 31-ия кръг на Висшата лига, завършил при резултат 2:1 за „чайките“. Победата на тима на Роберто Де Дзерби в Лондон трябваше да е много по-изразителна, като само Дани Уелбек и Хулио Енсисо успяха да вкарат при някое от многото положения за тима от южния бряг, докато голът за Челси бе дело на Конър Галахър.

С този успех Брайтън се утвърди на 7-ото място във временното класиране с 49 точки, докато Челси затвърди 11-ата си позиция.

Първото добро голово положение на „Стамфорд Бридж“ дойде в 10-ата минута, когато Евън Фъргюсън получи възможност да стреля, но прати топката над вратата на Кепа Арисабалага.

Три минути по-късно „сините“ поведоха, след като Михайло Мудрик подаде остро в наказателното поле, където Конър Галахър засече топката в мрежата на Роберт Санчес.

Последваха по-силни минути за Брайтън, като гостите претендираха за дузпа в 21-ата минута, но съдията Робърт Джоунс не отсъди наказателен удар след игра с ръка на футболист на домакините.

В 26-ата минута Кепа спаси удар на Каору Митома, а 8 минути след това се намеси брилянтно при удар с глава на Фъргюсън.

Превъзходството на „чайките“ даде резултат в 42-ата минута, когато Паскал Грос подаде към Дани Уелбек, който засече центрирането право в левия ъгъл за 1:1.

След почивката Челси имаше възможност да стигне до втори гол, след като Мудрик достигна до една отбита топка, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите.

Брайтън стигна до пълен и заслужен обрат в 70-ата минута, когато Соли Марч се отчете с поредната си асистенция през този сезон. Този път тя бе към резервата Хулио Енсисо, който с тупалка отдалеч порази вратата на невярващия Кепа.

Въпреки своята по-добра игра, Брайтън можеше да си изпати в 88-ата минута, когато Рийс Джеймс подаде добре в наказателното поле, но липсата на типичен централен нападател си каза думата и на пътя на топката нямаше играч на лондончани.

До края на мача Брайтън не допусна повече опасни положения пред вратата си и така се върна на победния път, докато Челси продължава да няма победа вече повече от месец в елита на Англия.

Резултати от останалите мачове от кръга във Висшата лига, играни по същото време:

Евертън - Фулъм 1:3

Саутхемптън - Кристъл Палас 0:2

Уулвърхемптън - Брентфорд 2:0

Щутгарт продължава да мечтае за оцеляване, спря Дортмунд с 10 души в безумна драма (ВИДЕО)

Байерн се подхлъзна срещу опашкар, но остава на върха

Милан пусна гол в 32-рата секунда и отвори широко портите към топ 4 за Интер (ВИДЕО)

Астън Вила нашамари Нюкасъл, удължи серията си и се приближи до топ 4 (ВИДЕО)