Нов мач за Купата на африканските нации и ново 1:0. Този път минималният успех бе за Кот д’Ивоар срещу Екваториална Гвинея в мач от Група „Е“ на турнира. Разликата в двубоя направи Макс-Ален Градел, чийто гол изстреля „слоновете“ на върха в групата, където са още актуалният шампион Алжир и Сиера Леоне.

Двубоят на „Japoma Stadium“ започна по мечтан начин за Кот д’Ивоар, след като отборът поведе в резултата още в 5-ата минута. Макс Градел показа брилянтна техника и след като нахлу в наказателното поле, той стреля неспасяемо и така вдигна на крака феновете но своята страна.

В 21-ата минута Ибрахим Сангаре стреля с глава след центриране от корнер, но топката мина над вратата на Екваториална Гвинея.

Пет минути преди края на първата част от Гвинея имаха претенции за дузпа, но след консултация с ВАР съдията Джийед Редуан не посочи бялата точка.

След час игра Максуел Корне можеше да удвои, но изстеръл му бе блокиран от защитник на символичните домакини.

В продължението на мача Вилфред Заха можеше да вкара втори гол за Кот д’Ивоар, но след удара му топката мина покрай дясната греда.

Все пак „слоновете“ стигнаха до победата и така вече водят в Група „Е“ с 3 точки след първия си мач.

Умар Сако не успя да помогне на Мавритания при нов сериозен гаф в Купата на Африка (ВИДЕО)