Тотнъм сгреши загуби драматично с 2:3 домакинството си на Борнемут от 31-ия кръг на Висшата лига и вече място в топ 4 изглежда невъзможно. „Шпорите“ остават пети с 53 точки, на 3 зад четвъртия Манчестър Юнайтед, който обаче е и с два мача по-малко. „Черешките“ са 14-и с 33.

Началото на мача бе добро за Тотнъм и след 14 минути игра Хюн-мин Сон даде аванс на своя тим. Крилото получи подаване от Иван Перишич и демонстрира отлична ориентация в наказателното поле, след което отправи удар от движение и матира Нето.

Две минути след това удар на Райън Кристи премина на сантиметри над вратата, пазена от Юго Лорис.

В 22-ата минута Сон нахлу с дрибъл в наказателното поле и стреля към горния десен ъгъл, но Нето се спрви, избивайки топката в гредата.

Борнемут изравни резултата в 38-ата минута. Доминик Соланке изведе Матиас Виня в наказателното поле, а уругваецът с прехвърлящ удар преодоля Лорис за 1:1.

„Черешките“ стигнаха до пълен обрат в 51-ата минута, когато Соланке стигна до отскочила топка и с хубав удар прати топката в мрежата на Тотнъм – 1:2.

Тотнъм натисна и логично стигна до изравнително попадение в 88-ата минута, когато Арно Данжума стреля от границата на наказателното поле по земя и не остави никакви шансове на Нето. Минута по-рано попадение на Ричарлисон не бе признато заради засада.

„Шпорите“ имаха още няколко отлични възможности в следващите минути и когато обратът се виждаше, Борнемут се докопа до трите точки. Доминик Соланке намери Данго Уатара, а той с великолепен изстрел се разписа за крайното 2:3 в петата минута от добавеното време.

Брайтън пропусна да унижи Челси, но му показа, че и без Потър е гола вода (ВИДЕО)

Астън Вила нашамари Нюкасъл, удължи серията си и се приближи до топ 4 (ВИДЕО)