Реал Мадрид направи изумително второ полувреме при гостуването си на Севиля в мач от 32-ия кръг на Ла Лига и стигна до велик обрат от 0:2 до 3:2, като по този начин вече докосва шампионската титла на Испания. Крепостта „Рамон Санчес Писхуан“ бе превзета от „лос бланкос“ с попадания на Родриго, Начо Фернандес и Карим Бензема, а през първото полувреме Иван Ракитич и Ерик Ламела бяха точни за андалусийците.

С жизненоважния успех хората на Карло Анчелоти вече имат 75 точки и уверено водят в класирането в Ла Лига, докато Севиля е трети с 60 точки в актива си.

Тимът на Хорхе Сампаоли упражни домакински натиск в началото на мача, като в 9-ата минута Антони марсиал отправи удар към вратата на Тибо Куртоа, но топката профуча на сантиметри от лявата греда.

В 21-ата минута феновете по трибуните на „Рамон Санчес Писхуан“ ликуваха. Иван Ракитич препарира Куртоа след перфектно изпълнен пряк свободен удар, при който прати топката точно до левия страничен стълб и стражът на Реал Мадрид нямаше какво да направи – 1:0 за Севиля.

Този гол свали гарда на тима на Карло Анчелоти и четири минути по-късно „лос бланкос“ инкасираха втори гол. Хесус Корона сервира прекрасно топката на Ерик Ламела в наказателното поле, откъдето аржентинецът не се поколеба и я прати в долния десен ъгъл.

Минута преди края на полувремето Реал стигна до най-чистото си положение, при което Карим Бензема стреля от малък ъгъл, но топката прелетя над гредата.

Гостите от столицата излязоха преобразени след почивката и веднага тръгнаха в атаката. Бензема направи пропуск в 48-ата минута, но две минути по-късно тимът му все пак вкара. Винисиус с петичка пусна топката към Дани Карвахал в наказателното поле, а испанецът я насочи към центъра, където бе Родриго. Младият бразилец веднага стреля и остави безпомощен Ясин Буну.

В 53-ата минута Реал Мадрид можеше да изравни, но стражът на Севиля направи впечатляващо спасяване при удар на Едер Милитао.

Малко след изтичането на час игра Бензема стреля от наказателното поле, но мерникът му изневери и топката мина покрай лявата греда.

В 77-ата минута се стигна до най-проблематичната ситуация в мача. След центриране отдясно, Винисиус си спря топката и я прати в мрежата от няколко метра. Реферът Гийермо Куадра обаче не зачете гола, тъй като прецени, че бразилецът е играл с ръка след преразглеждане на ситуацията с ВАР. При повторенията обаче се видя, че ситуацията е много тънка, тъй като не може да се прецени дали Винисиус докосва топката с ръка или с рамо.

В 83-ата минута многобройните атаки на тима на Карло Анчелоти доведоха до втори гол във вратата на андалусийците, като този път точен бе Начо Фернандес.

Драмата в Севиля стана пълна в 92-ата минута, когато Родриго стреля, но се получи подаване и топката стигна до Карим Бензема, който за пореден път през сезона показа хищнически инстинкт пред гола и се разписа, донасяйки победата на „кралския клуб“.

Десет от Атлетико разплакаха ''папагалчетата'' с гол в стотната минута (ВИЕДО)

Селта отдалечи Атлетик Билбао от евротурнирите (ВИДЕО)