На 7 октомври 2002 година, един 17-годишен младеж вкарва първите си два гола при победата на Спортинг Лисабон с 3:0 срещу Морейрензе. 6213 дни по-късно Кристиано Роналдо отбеляза гол №700 в своята кариера при победата на Португалия с 3:0 в домакинството на Люксембург от евроквалификациите.

Кристиано вкара втория гол при успеха. Това е 94-ия гол на Роналдо в 161 мача за Португалия. Той е на 15 гола от иранеца Али Даи, който е футболистът вкарал най-много голове на национално ниво.

Роналдо е вкарал 26 гола в евроквалификации.

Мачът не започна толкова брилянтно за португалците, които доминираха, но трудно успяваха да стигнат до чисти голови положения. Кристиано бе близо до това да се разпише още във 2-ата минута. В 13-ата Беранрдо Силва взаимодейства отлично с Жоао Феликс, но той изпусна да се разпише.

Португалия поведе в резултата в 16-ата минута, когато Нелсон Семедо проби по десния фланг, след което центрира в наказателното поле на Люксембург, където Бернардо Силва засече топката и я прати във вратата на съперника. Това е петият гол на Силва от началото на евроквалификациите.

Кристиано Роналдо отбеляза своя гол номер 700 в 65-ата минута.

Гонсало Гедеш влезе в игра в 77-ата минута и 12 по-късно вкара, оформяйки крайния резултат в срещата.

В другия мач в групата Украйна се наложи с 2:0 срещу Литва.

Украйна е лидер в групата с 16 точки, Португалия е втори с 11 точки. Сърбия е трети със 7 точки.