Лацио постигна втори успех от началото на сезона в Серия А, побеждавайки Верона с 2:1 в двубой от четвъртия кръг на италианския шампионат.

Домакините поведоха в резултата още в петата минута, когато Булайе Диа пое хубав пас от Матия Дзакани на границата на наказателното поле и я прати в левия ъгъл на вратата, пазена от Лоренцо Монтипо.

На футболистите на Верона не им трябваше много време да изравнят. В седмата минута Каспер Тенгстед не остави шанс на Иван Проведел с изстрел по земя.

Римските "орли" отново излязоха напред в резултата в 20-ата минута, когато Матия Дзакани даде втората си асистенция в мача. Италианският национал центрира от корнер, а Валентин Кастеянос прати топката в мрежата за 2:1.

Удинезе навакса изоставане от два гола за успех над Парма и оглави класирането в Серия А