Наполи спечели с 2:1 гостуването си на Лацио от 5-ия кръг на Серия А. Неаполитанците стигнаха до успеха след обрат. Римските „орли“ поведоха в самото начало с гол на Матия Дзакани, но Мин-Джей Ким и Хвича Кварацхелия бяха точни за гостите.

След успеха Наполи излезе начело във временното класиране с актив от 11 точки. Толкова има и Милан, който по-рано днес спечели дербито с Интер.

Лацио влезе чудесно в мача с Наполи. Още в 4-ата минута римляните излязоха напред в резултата. Матия Дзакани получи на границата на наказателното поле и с кинжален изстрел порази целта.

В 37-ата минута късметът покри лациалите, след като удар на Кварацхелия се отби от гредата. Секунди по-късно Наполи все пак възстанови равенството. Мин-Джей Ким засече с глава центриране от ъглов удар и прати топката в мрежата – 1:1.

Наполи продължаваше да е по-добрият отбор и в 51-вата минута отново гредата спаси домакините. Този път Виктор Осимен засече центриране, но нямаше късмета да отбележи.

Час игра след началото Наполи стигна до пълния обрат в резултата. Кварацхелия беше изведен в наказателното поле. Той запази хладнокръвие и реализира за 2:1.

До края гостите успяха да удържат натиска на домакините и съхраниха минималния си аванс от един гол.

В 77-ата минута Сергей Милинкович-Савич падна в наказателното поле и от Лацио посикаха 11-метров наказателен удар, но главният съдия беше категоричен, че няма нарушение на правилата. Подобна ситуация се случи и 10 минути по-рано. Тогава Лацио искаше фал срещу Мануел Лацари. Отново претенциите на „орлите“ за дузпа обаче не бяха уважени.

В крайна сметка Наполи постигна целта си и прибави трите точки към актива си. В следващия кръг неаполитанците посрещат Специя, докато Лацио приема Верона.

Португалец открадна шоуто в Дерби дела Мадонина (ВИДЕО)

Челси счупи рекорда за похарчени пари за един трансферен прозорец във Висшата лига