РБ Лайпциг преодоля гол пасив и победи Зенит с 2:1 в трети мач от груповата фаза на Шампионска лига. Ярослав Ракицкий откри резултата, но голове на Конард Лаймер и Марсел Забицер донесоха трите точки на германския клуб.

Домакините наложиха домакинското си предимство и за малко да открият резултата още в първата минута. Конард Лаймер стреля от границата на наказателното поле, но Михаил Кержаков спаси удара, като след намесата му, топката закачи напречната греда. Постепенно гостите заиграха по-добре и откриха резултата в 25-та минута. Отбита топка попадна в краката на Ярослав Ракицкий, а украинецът стреля мощно с десния си крак от границата на наказателното поле, за да даде преднина на руския отбор.

До полувремето Лайпциг не създаде опасна ситуация, за да се върне в срещата.

През второто полувреме възпитаниците на Юлиан Нагелсман стигнаха до пълен обрат. Само четири минути след подновяването на играта Конрад Лаймер възобнови равенството. Марсел Забицер изведе съотборника си в наказателното поле, а полузащитникът стреля от движение и се разписа от малък ъгъл. Десет минути по-късно обратът бе факт. Марсел Забицер бе оставен сам на задна греда и имаше предостатъчно време да овладее центриране на Лукас Клостерман. Австриецът спря топката на гърди и шутира с десния си крак. Топката придоби неспасяем фалц, който я изпрати в горния ляв ъгъл. Йордан Осорио бе най-близо да възобнови равенството, но шутира над напречната греда, след като остана непокрит в наказателното поле.

Така РБ Лайпциг измести Зенит от първото място в група Г. Германският отбор е с актив от седем точки, а Зенит е втори с пет пункта преди изиграването на другия мач от групата между Бенфика и Олимпик Лион.