Ландо Норис постигна първата си победа във Формула 1, след като триумфира в Гран При на Маями в шестия кръг от сезона в най-технологичния спорт на планетата.

След победата си, пилотът на Макларън заяви, че бившият президент на САЩ – Доналд Тръмп, му е казал, че е бил негов талисман за късмет, който му е помогнал да спечели състезанието в Маями.

Тръмп посети отбора на Макларън малко преди състезанието, където си поговори с изпълнителния директор Зак Браун.

„Не го видях в гаража преди състезанието, защото бях зает с подготовката, но той дойде и ме видя след това, за да ме поздрави. Каза, че е моят талисман, защото това беше първата ми победа, но не знам дали ще идва на повече състезания“, каза Норис относно Тръмп.

„Доналд е човек, когото трябва да уважаваш по много причини и беше чест да дойде при мен и да отдели време от живота си, за да ме поздрави за това, което съм направил. Беше готин момент“, добави британският пилот.

Норис след първата си победа: Крайно време беше

Ландо Норис с историческа първа победа в кариерата си, остави Верстапен зад себе си в Маями

Сайнс с наказание след края на Гран При на Маями

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS