Ланс победи Анже като гост с 2:1 в мач от 14-ия кръг на Лига 1 и по този начин приближи лидера в шампионата Пари Сен Жермен. Точни за Ланс бяха Уесли Саид и Факундо Медина, а попадението за Анже вкара Миха Блажич. Така тимът на Франк Хезе събра 33 точки на второто място в Лига 1, докато Анже остава на последното място с 8 точки.

На „Стад Раймон Копа“ гостите бяха по-активни и закономерно стигнаха до трите точки.

Първо в 21-ата минута Уесли Саид засече с глава центриране на Флориан Сотока и прати топката в мрежата с много красив удар.

Седем минути след началото на второто полувреме Ланс реши мача с гол на ФАкундо Медина. Той засече топката след подаване на Кевин Дансо от пряк свободен удар.

В самия край на срещата, в 88-ата минута усилията на домакините най-сетне дадоха резултат и Миха Блажич вкара с глава, засичайки центриране на Набил Бенталеб, което обаче не бе достатъчно за Анже да стигне до точката.

Дембеле и Де Йонг покриха грешка на Лева в лебедовата песен на Пике в Барса (ВИДЕО)

Малдини смълча ''Сан Сиро'', но Жиру спаси Милан и направи пълна глупост (ВИДЕО)

Илия Груев се контузи, но Вердер закотви Шалке на дъното (ВИДЕО)

Байерн си поигра с огъня в Берлин, но пое водачеството в Бундеслигата (ВИДЕО)