Лас Палмас победи Жирона с минималното 1:0 у дома в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Тимът от Канарските острови изплува над зоната на изпадащите и вече е 17-и с 9 точки. Каталунците пък вече са в серия от седем мача, в които имат само една победа, и са 13-и с 12 точки.

Още в шестата минута попадение за Жирона, дело на Дони ван де Беек, не бе признато, тъй като съдията видя нарушение при изграждането на атаката. 20 минути по-късно каталунците имаха шанс да поведад, след като Арнау Мартинес стреля, но Яспер Силесен спаси.

В 42-рата минута Лас Палмас излезе напред в резултата. Фабио Силва получи топката отдясно в наказателното поле и пусна успореден пас за Алекс Муньос, който шутира към близкия долен десен ъгъл и прати топката в мрежата на Пауло Гацанига за 1:0.

В 74-ата минута Алберто Молейро си освободи пространство за удар, но Гацанига спаси. Пет минути по-късно за Лас Палмас се откри нова възможност, след като Кириан Родригес си освободи пространство за удар, но шутира покрай десния страничен стълб.