Виляреал победи с 2:1 Валядолид като гост и поне временно зае трето място в испанската Ла Лига. „Жълтата подводница“ събра 21 точки, оставяйки зад себе си Атлетико Мадрид (20). Барселона е първи с 27 точки, следва Реал с 24 т.

Виляреал откри резултата след 32 минути игра, когато Тиерно Бари намери мрежата на Валядолид за 0:1. Малко преди попадението останаха съмнения за дузпа след игра с ръка на Раул Албиол.

Можете ли да познаете звездите от Ел Класико от детските им снимки?

Почти веднага след почивката Алекс Баена нацели гредата на домакините с удар от движение. Няколко атаки по-късно и авторът на първия гол Бари не успя да вкара от добра позиция.

След точно час игра паритетът бе възстановен. Мамаду Сила разпечата вратата на „жълтата подводница“  от дузпа за 1:1. Нарушението за наказателния удар бе на Логан Коста.

В последните 20-25 минути Виляреал натисна сериозно и изпусна няколко положения за гол. Все пак „жълтите“ вкараха в 84-ата минута, когато точен бе Айосе Перес. Острието влезе на спринт в наказателното поле на Валядолид и засече пас на Баена за 1:2.