Милан се върна към победите, надделявайки над Болоня с 2:0 в двубой от третия кръг на Серия А.

Рафаел Леао и Оливие Жиру се разписаха за успеха на "росонерите", които в предишния кръг направиха 1:1 с Аталанта.

В 21-ата минута новото попълнение на Милан Шарл Де Кетеларе блесна в първия си двубой като титуляр, след като прокара топката към Рафаел Леао, а португалецът не остави шансове на Скорупски за 1:0.

Седем минути след това "росонерите" можеха да удвоят преднината си на Жуниор Месиас стреля право във вратаря на Болоня.

В добавеното време на първата част домакините имаха два шанса. Първо Оливие Жиру стреля на сантиметри от целта, а след това Леао се справи с двама играчи на Болоня и стреля от точката за дузпата, но Скорупски се намеси.

Шампионите увеличиха аванса си в 58-ата минута, когато Оливие Жиру вкара страхотно попадение, стреляйки от воле за 2:0.

В  68-ата минута Никола Сансоне пробва мерника си от границата на наказателното поле, но топката се отби в левия страничен стълб.

Пет минути преди края на двубоя Скорупски отрази с крак изстрел на Ясин Адли от въздуха.

Петко Христов помогна на Специя да спечели точка срещу Сасуоло (ВИДЕО)

Рома не се даде на Ювентус, Дибала с асистенция (ВИДЕО)