Българският национал Петко Христов игра едно полувреме при равенството 2:2 на Специя срещу Сасуоло в двубой от третия кръг на Серия А.

Юношата на Славия помогна на "орлетата" да вземат точка в двубоя, след като бе отсъдена дузпа за нарушение срещу него, но се контузи и бе заменен в началото на второто полувреме.

Гостите от Сасуоло поведоха в резултата в 28-ата минута, когато Йоргос Кириякопулос намери Давиде Фратези в наказателното поле и италианецът насочи топката към долния десен ъгъл с глава.

Радостта на гостите обаче не бе дълга, след като само две минути след това след рикошет топката стигна до Симоне Бастоне, който с великолепен удар я прати във вратата на Андреа Консили.

В края на първата част Петко Христов бе фаулиран в наказателното поле, което доведе до дузпа за "орлетата". Зад топката застана М'Бала Нзола, който бе точен от бялата точка за 2:1.

В началото на второто полувреме обаче Сасуоло отново се върна в двубоя. В 50-ата минута Андреа Пинамонти се разписа с изстрел от границата на наказателното поле.

Леао и Жиру върнаха Милан към победите (ВИДЕО)

Рома не се даде на Ювентус, Дибала с асистенция (ВИДЕО)