Лос Анжделис Лейкърс се пребори за мястото си в плейофите в Националната баскетболна асоциация след много драматична победа със 108:102 над Минесота Тимбърулвс в първи мач за двата отбора от плей-ин турнира в „Лигата на извънземните“.

В „Crypto.com Arena“ гостите от Минесота бяха по-активни преди почивката и поведоха с 11 точки (60:49). В третата четвърт Лейкърс наваксаха част от пасива си, а в последната част успяха дори да поведат, като това се случи с драматична тройка на Денис Шрьодер 1.4 секунди преди финалната сирена, но след три наказателни изстрела на Майк Конли резултатът отново бе равен. Така мачът влезе в продължения, където устремът на „езерняците“ продължи и в крайна сметка те се поздравиха с победата пред очите на феновете си.

С основна заслуга за успеха на Лейкърс бяха ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис, които направиха дабъл-дабъл. ЛеБрон завърши мача с 30 точки, 10 борби и 6 асистенции за 45 минути на паркета, а „Веждата“ се отчете с 24 точки, 15 борби и 4 асистенции за 43 минути в игра.

От другата страна, Карл-Антъни Таунс вкара 24 точки и добави 11 борби и 5 асистенции за 41 минути в игра, но те не бяха достатъчни за тима му да стигне до победата. Все пак, Минесота Тимбърулвс още има шанс да се класира за плейофите, но за тази цел трябва да се справи с победителя от мача Ню Орлиънс Пеликанс – Оклахома Сити Тъндър.

Лос Анджелис Лейкърс пък си гарантира мачове срещу Мемфис Гризлис в първия кръг от плейофите в НБА.