Лестър срази Легия и се изстреля до върха в групата, грозни сцени белязаха мача (ВИДЕО)

Лестър спечели с 3:1 домакинството си на Легия Варшава от група C на Лига Европа. Срещата не премина спокойно без грозни сцени. При резултат 3:1 в полза на домакините феновете на Легия запалиха факли и влязоха в сблъсъци с полицията. Полските привърженици се опитаха да щурмуват сектора, където бяха настанени феновете на Лестър. Полетяха и предмети, но в крайна сметка страстите бяха охладени.

С победата „лисиците“ се изстреляха от последното място в класирането до лидерската позиция. Вчера Спартак Москва изненада с 2:1 Наполи и заема втората позиция със 7 точки. С толкова точки са и неаполитанците. Последен остава Легия с 6. Така кръг преди края все още нищо не е ясно в групата.

Головете за победата на Лестър вкараха Патсон Дака, Джеймс Мадисън и Вилфред Ндиди, като и трите паднаха преди почивката. За поляците точен беше Филип Младенович.

Домакините влязоха отлично в мача и поведоха още в 11-ата минута. Патсон Дака получи в наказателното поле и от чиста позиция порази целта с удар по земя.

Десет минути по-късно английският тим удвои преднината си. Адемола Луукман намери Джеймс Мадисън, който хладнокръвно завърши за 2:0.

Пет минути по-късно Вилфред Ндиди игра с ръка в наказателното поле и Легия получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Махир Емрели. Каспер Шмайхел отрази неговия удар, но последва добавка на Филип Младенович, който нямаше как да сбърка.

Отговорът на „лисиците“ дойде в 33-ата минута. Тогава те вкараха трети гол и си възвърнаха аванса от два гола. ВИлфред Ндиди се реваншира за дузпата и отбеляза с глава центриране от ъглов удар – 3:1.

Второто полувреме беше далеч по-спокойно от първото. Лестър владееше случващото се на терена и можеше да вкара и четвърти гол. В 68-ата минута на два пъти пропуск направи Харви Барнс. Първият негов удар беше отразен от вратаря Цезари Мища, а при добавката не бе точен.

В крайна сметка резултатът се запази непроменен и Лестър прибави много важни три точки към актива си.

В последния кръг от груповата фаза на Лига Европа англичаните гостуват на Наполи, докато Легия посреща Спартак Москва.

Спартак подхлъзна Наполи под снега в Москва и заплете интригата в групата (ВИДЕО)