Барселона спечели рутинно с 2:0 домакинството на Кадис от 22-ия кръг на Ла Лига. Старши треньорът на каталунците Шави Ернандес съхрани силите на някои футболисти с оглед реванша от плейофа в Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“, който е в четвъртък. Головете за „блаугранас“ вкараха още през първото полувреме Сержи Роберто и Роберт Левандовски, като по този начин полякът прекъсна головата си суша на „Камп Ноу“, тъй като не беше отбелязвал в последните шест мача. С успеха Барселона поддържа преднината от 8 точки пред втория Реал Мадрид.

Рожер Марти отбеляза гол в 19-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Феран Торес бе много активен през целия мач, а в 21-ата минута създаде първите неприятности за защитата на Кадис, но завършващият му удар не бе точен.

Барселона излезе напред в резултата в 43-ата минута. Феран Торес навлезе в наказателното поле, справи се с трима и центрира, Левандовски стреля с глава, топката бе избита от голлинията, но при добавката Сержи Роберто не пропусна да разтърси мрежата.

В добавеното време на първата част резултатът стана 2:0. Роберт Левандовски получи на границата на наказателното поле на Кадис и с майсторски удар прати топката във вратата на Ледесма.

След удар на Роберт Левандовски в 57-ата минута топката срещна гредата.

Ново попадение на Рожер Марти не бе зачетено в 58-ата минута, тъй като преди това бе извършено нарушение срещу Марк-Андре тер Стеген.

Тер Стеген се наложи да се намесва и да спасява в 78-ата минута удара с глава на Феде Сан Еметерио.

Само минута по-късно Тер Стеген демонстрира своята класа, спасявайки удара на Рамос де ла Флор.

Кадис бе много близо до това да вкара гол в 87-ата минута, но след удара на Чоко Лосано топката срещна десния страничен стълб на вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Барселона е лидер в класирането на Ла Лига с 59 точки, а Кадис е седемнадесети, точно над зоната на изпадащите, с 22 точки.

Севиля бе на път да се поздрави с успеха, но си тръгна само с точка от Мадрид (ВИДЕО)

Фен наруши минутата мълчание, за да напсува Винисиус (ВИДЕО)

На фона на обидите в Памплона, Винисиус зарадва малко дете (ВИДЕО)

Гризман вкара 11-ото си попадение срещу Билбао и донесе трите точки за Атлети (ВИДЕО)

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS