Леванте и Атлетик Билбао завършиха 1:1 в първи мач от 25-тия кръг на Ла Лига. По този начин и двата отбора загубиха по 2 точки в битката за влизане в топ 6, с което се отдалечиха от целта.

Двете попадения паднаха след изпълнение на дузпи. Първо Мартин Роджър реализира за 1:0, а след това Раул Гарсия изравни. Това е и 19-ти гол на Гарсия от дузпа в Ла Лига, което го нарежда сред топ 6 на стрелците от 11-те метра през последното десетилетие. Номер 1 по този показател не Роналдо с 52 дузпи, а втори е Лионел Меси с 50. Яго Аспас има 25 гола, Дани Парехо е с 24, а Артиз Адуриз е с 21 попадение от дузпа.

В 32-ата минута Унай Нунес направи непохватно нарушение в наказателното поле и Исидро Диас посочи бялата точка. Марти Роджер бе безкомпромисен за 1:0.

До почивката нямаше други голови положения, а гостите от Билбао така и не успяха да стигнат до опасна ситуация пред вратата на домакините.

В 53-ата минута обаче се стигна до дузпа за баските. Никола Вукчевич извърши нарушение, като ситуацията дълго време се разглеждаше чрез VAR системата. В крайна сметка решението за дузпа остана, а Раул Гарсия отбеляза в долния ляв ъгъл на вратата, като голът бе записан в 56-ата минута.

Леванте можеше да спечели в 75-ата минута, когато Марти Роджер бе в изгодна позиция, но топката мина на сантиметри покрай гредата.

VAR, VAR, VAR и Вердер обърна Айнтрахт (ВИДЕО)

Ница победи Рен с най-младия състав в топ 5 лигите (ВИДЕО)