Ница постигна победа с 2:1 при гостуването на Рен в първи мач от 27-мия кръг на Лига 1. В тази среща Ница стартира срещата като най-младата стартова единадесеторка в топ 5 първенствата на Европа този сезон. Средната възраст на играчите бе 24 години и 22 дни. Най-възрастният в отбора бе Морган Шнайдерлин, който е на 31 години. В стартовата единадесеторка имаше двама играчи на 19 години, четирима на 21, 1 на 22 години и по един на 26 и 28 години.

За Ница се разписаха Амин Гуаири и Флавиус Данилиуц, който вкарва и първия си гол за тима. По този начин отборът може да се похвали с цели 15 голмайстори този сезон, като по този показател Ница е номер 1 във Франция.

В 18-ата минута Дамиен Да Силва извърши грубо нарушение в своето наказателно поле и реферът отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Амин Гуири.

Малко по-късно Майзиан Маолида пропусна добра възможност за втори гол, а 3 минути след тази ситуация той имаше нов шанс, но отново не се справи по най-добрия начин.

Домакините изравниха в 39-ата минута, когато Мартин Терие пое топката малко след центъра, напредна няколко метра и с прекрасен удар от дистанция реализира за 1:1.

Победният гол за Ница падна в 58-ата минута. Тогава Флавиус Данилиуц се отскубна от персоналния си пазач и засече с глава центриране на Амин Гуири от пряк свободен удар, за да донесе победата на своите.

Малко преди края на срещата Ница можеше да вкара и трети гол, но Амин Гуири не уцели вратата от удобна позиция.

Бенжамен Буриго от Рен бе на път да изравни в 83-ата минута, но шутът му бе блокиран от съотборник.

Последната минута се оказа инфарктна за гостите, които изстрадаха победата. Серу Джираси скочи високи и засече топката след ъглов удар, но уцели напречната греда.

VAR, VAR, VAR и Вердер обърна Айнтрахт (ВИДЕО)