Левски и Хебър Пазарджик започнаха новата година с равенство 2:2 в приятелски мач, игран в зала „Левски София“. Двата отбора се бяха споразумели да изиграят 4 гейма, като след техния край победител нямаше.

„Сините“ спечелиха първата част с 25:22. Гостите от Пазарджик изравниха след 25:23. Със същия резултат сините волейболисти взеха третия гейм. До равенството се стигна след 25:19 за Хебър във финалната част.

Най-резултатни за "синия" тим бяха Самуил Вълчинов и Венислав Антов с по 13 т. За гостите канадецът Брадли Гънтър записа 17 т.

По различни причини в момента съставът на домакините бе ограничен и затова се стигна до разбирателство втората контрола, която трябваше да се състои утре в Пазадржик, да отпадне. Трима състезатели на Левски се готвят с националния отбор за юноши до 18 г.

По време на загрявката преди контролата либерото Владислав Иванов удари дясното си коляно, а в същото време Владимир Гърков е с болки в рамото. Капитанът Боян Йорданов пък се завърна след лечение на контузия, както и Гордан Люцканов, но бе преценено, че няма нужда да се форсират на този етап.