Левски се изправя срещу Локомотив Пловдив в една от полуфиналните двойки в турнира за Купата на България. Проверка показва, че последните два пъти, в които тимът от „Герена“ печели турнира негов опонент на полуфинал са именно „смърфовете“.

2005 година „сините“ приемат на „Георги Аспарухов“ Локомотив и го елиминират след 2:1. Джейоба дава аванс на домакините, а Илями Халими изравнява през второто полувреме. В предпоследната минута Домовчийски бележи победния гол за тима на Станимир Стоилов, който на финала побеждава ЦСКА с 2:1 след попадения на Боримиров и Домовчийски.

Две години по-късно Левски и Локомотив отново мерят сили на полуфинал, но този път мачът е в Пловдив. Гостите печелят категорично с 3:0, а автори на головете са Йовов, Домовчийски и Боримиров.

На финала Левски надви Литекс в Стара Загора след победа с 1:0. Голът бе от дузпа в 111-та минута, която бе реализирана от Седрик Бардон.

След този успех Левски игра три финала за Купата на България, но ги загуби от Берое, Черно море и Славия. Във въпросните сезони клубът от „Георги Аспарухов“ не е играл срещу Локомотив Пловдив.