Левски загуби от Олександрия в последната си контрола в Турция

Левски загуби от Олександрия с 1:2 последната си контрола в Алания, Турция. Попаденията за украинците вкараха Ситало и Задерака, а Станислав Костов отбеляза за "сините" от дузпа. Тимът, воден от Петър Хубчев, приключи лагера си в южната ни съседка с три успеха и една загуба. Те надделяха над арменския Пюник с 3:2, австрийският Рапид Виена бе победен с 2:1, а националният отбор на Узбекистан до 19 години бе надвит с 4:1.

С Бутонките напред: Хубчев крепи Левски, ЦСКА ни държи в неведение

Столичани стартираха с Милан Миятович на врата, а пред него в защита Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. В средата на терена започнаха Симеон Славчев, Хали Тиам и Франко Мазурек. По крилата бяха обичайните заподозрени Паулиньо и Станислав Иванов, а атаката бе водена от Дени Алар.

В 5-ата минута украинците получиха правото да изпълнят пряк свободен удар след закъсняло влизане на Иван Горанов. Първоначалният изстрел бе в стената, построена от "сините", а след това топката попадна отново във футболист на Олександрия, който стреля от дистанция, но Милан Миятович изби.

Украинският тим е по-активният на терена в началните минути, като "сините" все още не могат да застрашат вратата на Панкив.

В 21-ата минута след контратака на украинците последва центрира отдясно на наказателното поле, но Тиам се намеси отлично и изчисти топката. В следващата минута Паулиньо бе фаулиран в наказателното поле, но главният съдия не свири дузпа. Три минути по-късно Живко Миланов изведе Станислав Иванов зад защитата на Олександрия, но бранител на украинците не позволи на младока да отправи хубав удар към вратата на Панкив.

В 33-ата минута Артьом Ситало откри резултата след контраатака. Зоната на Живко Миланов бе оставена празна, което позволи на Ситало да напредне, а след това да копне топката и да я вкара във вратата на Миятович.

В 40-ата минута Дени Алар стреля от дистанция, но Панкив спаси.

Втората част стартира без промени в състава на "сините". В 47-ата минута играч на Олександрия стреля с глава след центриране от корнер, но Миятович улови топката. В 56-ата минута Дени Алар изпълни хубав свободен удар, но топката мина малко над вратата на Пинкив. След това Станислав Костов замени австриецът на терена, а Стайн Спиерингс влезе на мястото на Станислав Иванов. Мартин Райнов се появи в игра вместо Нуно Рейш.

В 60-ата минута Задерака вкара втори гол за Олександрия. Иван Горанов не покри добре 25-годишния украинец и той успя да вкара красив гол във вратата на Миятович с глава.

В 67-ата минута Живко Миланов предаде капитанската лента на Иван Горанов и отстъпи мястото си Деян Лозев, а Здравко Димитров замени Паулиньо. Ивайло Найденов се появи в игра за "сините" в 75-ата минута. Веднага след това Нашименто центрира от корнер именно към Найденов, а футболист на украинците игра с ръка в наказателното поле и бе отсъдена дузпа в полза на българския тим. Зад топката застана Станислав Костов, който прати вратаря в другия ъгъл и върна един гол за Левски.

В 85-ата минута Нашименто центрира към наказателното поле, където малко не достигна на Хали Тиам да изравни. В 93-ата минута Здравко Димитров стреля от дистанция, но стражът на украинците спаси. В последната минута Иван Горанов бе изгонен от игра.

ЛевскиМилан Миятович, Живко Миланов, Нуно Рейш, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Хали Тиам, Симеон Славчев, Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо, Дени Алар

Олександрия: 79. Юрий Панкив, 4. Владислав Бобохло, 11. Денос Мирошничеко, 27. Дмитро Гречишкин, 10. Максим Третяков, 18. Артьом Ситало, 17. Валерий Лучкевич , 90. Каспарс Дубра, 47. Роман Вантух, 3. Артьом Гордиенко, 22. Васил Хрутсик