Лил загуби с 0:1 гостуването на Реймс и по този начин застраши евроучастието си тази година. Единственото попадение в срещата бе дело на Мунеци в 21-ата минута. Домакините вкараха още един гол, но той не бе зачетен заради засада.

Двата отбора играха равностойно, но в 21-ата минута домакините поведоха. Маршал Чунеци скочи високо за отбита топка и преодоля вратаря за 1:0. Голът обаче бе дълго разглеждан с ВАР, но в крайна сметка потвърден.

В 30-ата минута Лукаш Шовали извърши нарушение, а реферът Тома Леонард разгледа ситуацията за потенциален червен картон, но в крайна сметка пожали играча на Лил.

В 39-ата минута Джуня Ито овладя центриране на границата на наказателното поле и стреля, като топката влезе в мрежата. Оказа се обаче, че е имало засада и второто попадение на Реймс не бе зачетено.

В 60-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но в крайна сметка прегледът на ВАР показа, че такава няма.