Лион изигра отлично картите си срещу Юве

Димитър Пенев Димитър Пенев

Лион удържа Ювентус и го победи с 1:0 в първия осминафинал между двата тима в Шампионската лига. Френският тим изигра отлично картите си и с малко късмет взе страхотен резултат преди реванша в Торино след три седмици. В герой за домакините се превърна Лука Тузар, който реализира в 31-ата минута.

Още от самото начало на срещата, Ювентус пое инициативата. Тимът на Маурицио Сари пое контрола над топката. Не след дълго се стигна и до първата опасност пред вратата на французите. Кристиано Роналдо опита центриране, което се отби в защитник на домакините и за късмет на Лион топката прелетя опасно покрай вратата.

Темпото на срещата се вдигна след 20-ата минута. Лион показа зъби и стигна два корнера пред вратата на Ювентус. Италианците пък се опитват да вкарат повече скорост в атаките си.

Лион поведе в 31-ата минута. Усем Ауар се отскубна по левия фланг след изпълнение на тъч. Той стигна чак до аутлинията, навлезе в наказателното поле и доста лесна топка за Лука Тузар, който на празна врата вкара за 1:0 в полза на Лион. Всичко това се случи, докато на Матайс Де Лихт му бе оказвана медицинска помощ, тъй като бе с разбита глава.

Още в следващата атака Екамби отново се оказа на стрелкова позиция, но не успя да уцели вратата. Две минути по-късно Кристиано Роналдо опита удар, но също неточно.

Лион определено е по-добрият отбор на терена. В 38-ата минута домакините имаха претенции за игра с ръка на Хуан Куадрадо в наказателното поле, но след бърза намеса на ВАР, дузпа не бе дадена.

Нова груба грешка в защитата на Ювентус едва на коства на италианците втори гол. Бонучи не се ориентира, а това позволи на Екамби да излезе сам срещу Шчесни. Ударът му обаче мина над напречната греда.

До края на първото полувреме Ювентус имаше шанс да изравни, но Кристиано Роналдо уцели стената след пряк свободен удар на удобно позиция.

В началото на второто полувреме Ювентус отново пое контрола над топката. Лион пък се поприбра и започна да действа на контраатаки. Но до чисти положения не се стигаше.

Ювентус най-накрая стигна до чисто положение за гол. В 70-ата минута Алекс Сандро центрира от левия фланг и Дибала засече топката, но за негово нещастие тя излезе право в аут.

Ювентус продължи да атакува, а Лион продължи да се защитава. "Старата госпожа" обаче така не стигна до гол. В 84-ата минута Кристиано Роналдо поиска дузпа след като Денайер постави ръце върху фланелката му. Това обаче не достатъчно за рефера да даде наказателен удар. Минута по-късно Дибала пусна към Игуаин, който изпусна да вкара.

В 87-ата минута Дибала вкара топката в мрежата на Лион. Попадението обаче правилно не бе зачетено, заради засада на нападателя. До края Ювентус продължи да търси изравняването, но така и не успя да стигне до успеха.

Реваншът между "старата госпожа" и Лион е на 17 март.

Шампионска лига, 1/8 финал, ст. "ОЛ", Начало: 22:00 часа
Лион - Ювентус 1:0

Голмайстори: 1:0 Лука Тузар 31'