Олимпик Лион и Оксер не се победиха и завършиха наравно 2:2 в мач от деветия кръг на Лига 1. Така „хлапетата“ събраха 14 точки на седмото място в класирането, а Оксер е 13-и с десет.

Домакините бяха много близо до гол в 33-ата минута, когато Малик Фофана реши да пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

В 43-ата минута Гидеон Менса събори Жорж Микаутадзе в наказателното поле. След намеса с ВАР бе отсъдена дузпа, а в петата минута от добавеното време самият Микаутадзе изпълни и вкара.

В началото на второто полувреме обаче Оксер стигна до изравнителен гол. В 47-ата минута Гаетан Перин центрира перфектно от корнер, а Синали Диоманде заби силен удар с глава и изравни – 1:1.

В 62-рата минута Олимпик Лион върна аванса си. Саид Бенрама пое топката около границата на наказателното поле и центрира за Жорд Микаутадзе, който бе точен с глава за 2:1.

В 72-рата минута Синани Диоманде шутира, а топката се отклони от тялото на Хамед Жуниор Траоре и излъга вратаря, с което бе оформен и крайният резултат.