Ливърпул спечели трудно откъм краен резултат визитата си на Бърнли. Мърсисайдци се наложиха само с 2:0, въпреки че тотално надиграха своя съперник и можеха да стигнат до много по-изразителна победа. Две от попадения на гостите дискусионно не бяха зачетени след намеса на ВАР.

Дарвин Нуньес в 6-ата минута и Диого Жота в последната минута от редовното време бяха точни.

С успеха на Боксинг Дей „червените“ излязоха временно начело в подреждането на английския елитен шампионат с актив от 42 точки. Втори е Арсенал с 40. За „артилеристите“ предстои домакинство на Уест Хем. Воденият от Венсан Компани Бърнли пък е предпоследен с едва 11 точки.

Първият удар посока една от двете врати дойде в 4-тата минута и беше на сметката на Ливърпул. Мохамед Салах и Райън Гравенберх разиграха добре. Харви Елиът получи. Проби към наказателното поле и стреля, но Джеймс Трафърд спаси.

Секунди по-късно Бърнли отговори с далечен шут на Зеки Амдуни, който не намери целта.

В 6-ата минута мърсисайдци излязоха напред в резултата. Коди Гакпо проби прекрасно по левия фланг и пусна пас към Дарвин Нуньес. Той стреля с едно докосване и матира Трафърд. Уругваецът прекъсна голова си суша, която започна в края на октомври след последното му попадение.

Две минути по-късно Салах можеше да удвои преднината на гостите. Египтянинът обаче беше отказан от феноменалното спасяване на Трафърд.

В 28-ата минута топката за втори път от началото на мача посети вратата на Бърнли. Удар на Гакпо беше отразен. Нуньес се пребори с Чарли Тейлър и върна към нидерландеца. Този път Коди беше безпощаден. След намеса на ВАР обаче голът не беше признат заради малко пресилен фал на Нуньес.

Малко по-късно късметът се усмихна на домакините, след като Салах навлезе в наказателното поле и отправи мощен удар в напречната греда.

Десетина минути след почивката още един гол на Ливърпул не беше зачетен. Харви Елиът намери Гравенберх. Той му върна и младокът моментално вкара в долния ляв ъгъл. Оказа се обаче, че Салах е в положение на засада, а египтянинът пречи на видимостта на Трафърд. Въпреки че не играе с топката, съдиите прецениха, че влияе върху играта. Съответно и този гол не беше зачетен заради засада.

Бърнли притисна Ливърпул. В 68-ата минута гостите извадиха късмет. Уилсон Одобрет преодоля  Трент Александър-Арнолд и центрира на втора греда. Там абсолютно сам беше забравен Йохан Гудмондсон, който обаче от чиста позиция пропусна.

В 79-ата минута Одоберт преодоля трима футболисти на Ливърпул и отправи заплашителен удар в аут.

Малко след това Собослай пробва късмета си с тежък шут от сериозна дистанция, който също не беше точен.

В заключителните минути Бърнли за малко не наказа огромна грешка на съперника. Уатаро Ендо подари топката на Джейкъб Брун Ларсен. Той проби през центъра и стреля към вратата на Алисон. Гостите си отдъхнаха, защото топката профуча покрай целта.

Футболистите на Юрген Клоп си взеха бележка и сложиха точка на спора в 900ата минута. Жота пусна към Луис Диас, който имаше сериозно пространство през себе си. След като навлезе в наказателното поле отигра хитро с пета към португалеца. От малък ъгъл нападателят промуши топката между краката на Трафърд. С този втори гол в мрежата на Бърнли, Ливърпул си направи финалните минути до последния съдийски сигнал далеч по-спокойни.

Възходът на Борнемут продължава, Лутън спечели битка на дъното (ВИДЕО)

Едно специално обаждане: Съжалявам, Жозе Моуриньо е (ВИДЕО)

Веднъж в живота: Юрген Клоп сбъдна мечтата на 12-годишен фен на Ливърпул (ВИДЕО)