Ливърпул загря за Реал, попарвайки амбициите на Нюкасъл за топ 4 (ВИДЕО)

Ливърпул се наложи над Нюкасъл Юнайтед с 2:0 на „Сейнт Джеймсис Парк“ в мач от 24-ия кръг във Висшата лига. Двубоят бе белязан от комичния червен картон на Ник Поуп в 22-ата минута. Двете попадения за „мърсисайдци“ обаче паднаха преди изгонването на стража на „свраките“, а те бяха реализирани от Дарвин Нуньес и Коди Гакпо.

Двубоят започна с натиск от страна на Ливърпул. В 10-ата минута Трент Александър-Арнолд намери Дарвин Нуньес, който се намираше в наказателното поле на „свраките“. Уругваецът овладя и прати топката в левия ъгъл, на пазената от Ник Поуп врата, за да даде ранен аванс на „мърсисайдци“.

Мохамед Салах изведе Коди Гакпо на чиста позиция очи в очи с Поуп в 17-ата минута. Нидерландецът пусна топката под плонжа на стража на Нюкасъл и удвои аванса на Ливърпул.

В 22-ата минута Мохамед Салах бе изведен сам срещу Поуп, а той излезе далеч от своето наказателно поле и хвана топката с ръка, за което бе изгонен с директен червен картон от главният рефер Антъни Тейлър.

Нюкасъл остана без вратаря си за финала срещу Ман Юнайтед, ще разчита на Лорис Кариус

Алан Сен-Максимен тръгна на самостоятелен рейд в 31-ата минута на двубоя, който завърши със силен изстрел в горния десен ъгъл на вратата на Ливърпул, но Алисон направи впечатляващо спасяване, с което запази преднината на своя тим.

След центриране в наказателното поле на Ливърпул, Дан Бърн се извиси над всички и стреля с глава, но топката рикошира в напречната греда в 42-ата минута.

През второто полувреме двата отбора намалиха оборотите, а Юрген Клоп прибегна до множество смени, за да съхрани някои футболисти с оглед на предстоящия двубой от осминафиналите на Шампионска лига срещу Реал Мадрид.

Най-опасното положение през второто полувреме дойде в 85-ата минута, когато Калъм Уилсън бе изведен сам срещу Алисон. Английският национал прати топката в долния десен ъгъл, но стражът на Ливърпул отрази.

След това поражение Нюкасъл остава на 4-о място във временното класиране с актив от 41 пункта, докато Ливърпул се изкачва до 8-а позиция с 35 точки.

Челси допусна поражение от последния във Висшата лига на ‘’Стамфорд Бридж’’ (ВИДЕО)