Льо Авър се наложи над Сент Етиен с 2:0 като гост в последниямач от съботната програма във френската Лига 1. Абдюлай Туре даде аванс на Льо Авър в 57-ата минута, а десет по-късно Аруна Сангант удвои преднината на своя тим.

Льо Авър постигна първа победа в Лига 1 през новия сезон, докато Сент Етиен продължава все още да бъде с 0 точки след две загуби от два двубоя след завръщането си в елита на Франция.

Двубоят започна с натиск от страна на Льо Авър. В 17-ата минута Ясин Кешта се възползва от рикошет в наказателното поле на Сент Етиен и побърза да стреля, но Готие Ларсоньор отрази.

Абдюлай Туре пропусна златна възможност да даде аванс на своя тим в 25-ата минута, когато засече с глава центриране в наказателното поле на Сент Етиен, но не намери очертанията на вратата.

Две минути по-късно Матийо Кафаро получи топката в наказателното поле  на Льо Авър, но мощният му удар срещна напречната греда.

В 37-ата минута Кафаро засече ново центриране в  наказателното поле на Льо Авър, но Артур Десмас отрази.

В 57-ата минута Льо Авър получи правото да изпълни дузпа, след като Денис Апия повали съперник в собственото си наказателно поле. Абдюлай Туре се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и реализира.

Льо Авър нанесе решителния си удар в 67-ата минута, когато Аруна Сангант се извиси над всички, за да засече центрирането от корнер от страна на Янис Зуауи и да  прати топката за втори път във вратата, пазена от Готие Ларсоньор.

В другия двубой, който се изигра по-рано Лил се наложи над Анже с 2:0 на стадион „Пиер Мороа“. Тома Мюние даде аванс на “песовете“ в 34-ата минута, а Мохамед Байо удвои преднината на своя тим в четвъртата минута от добавеното време на мача.

Déjà vu: Кошмарът се повтаря – 0 точки и 0 гола за Олимпик Лион в Лига 1