Локо Сф сдаде първото място във Втора лига след загуба от Кариана

Локомотив София загуби прекия двубой за лидерството във Втора лига срещу Кариана Ерден. Столичните "железничари", които до момента оглавяваха класирането, отстъпиха с 2:3 като гост на новия водач в подредбата.

Капитанът на Кариана Евгени Игнатов направи пробив отляво по атаката, след което шутира, за да даде аванс на своя тим в 22-ата минута. Игнатов направи много силен мач и освен с попадение, се отчете и с две асистенции. В 39-тата минута именно той изведе с дълго подаване Борислав Дамянов при бърза контраатака на домакините. Дамянов успя да достигне до топката на самата аутлиния и вкара за 2:0 в опразнената от Василев врата. В добавеното време на първата част Кариана тотално пречупи своя съперник, отбелязвайки трети гол. Владислав Цеков бе неговият автор, след като засече центриране с глава.

В началото на второто полувреме, домакините пропуснаха възможността да направят успяха си още по-изразителен, но удар на Дамянов се отби в дясната греда.

Софиянци стигнаха до гол едва в 88-мата минута, чрез Светослав Диков. Секунди преди края на срещата отново той отбеляза второто попадение за Локо, но за повече от това нямаше време и съдията даде край на мача.

Така Локомотив сдаде първата позиция, а новият лидер във Втора Лига е тимът на Кариана.

В друг двубой от кръга, Хебър победи Созопол с 2:1. Гостите поведоха в резултата чрез дузпа в 31-вата минута, която бе реализирана от Деян Молдованов. Тимът от Пазарджик стигна до пълен обрат, след като Октай Хамдиев изравни в началото на втората част, а Тодор Чаворски вкара от дузпа за 2:1.