Локомотив София победи Спортист Своге с минималното 1:0 в последната контрола за двата отбора преди подновяването на шампионата. Алан Диас отбеляза единственото попадение в срещата още в 4-ата минута, когато вкара след ъглов удар.

Още в 5-ата минута футболистите на Локомотив отбелязаха гол. След центриране на Милошев от ъглов удар, Алан Диас игра с глава и отбеляза в мрежата на Спортист.

В 19-ата минута Бруно Франко шутира, но Павлин Чиликов блокира удара. Домакините изпълниха няколко поредни ъглови удара, но не успяха да вкарат втори гол.

В 23-ата минута футболистите на Георги Чиликов направиха добра атака. Маджаров и Стефанов разиграха, последва центриране в наказателното поле, но не се намери човек, който да засече топката в мрежата.

До почивката и двата отбора имаха интересни атаки, но до нов гол не се стигна.

В 68-ата минута Спортист направи страхотна бърза атака. Мартин Кръстев проби отляво, върна към Йоан Маринов, той си нагласи топката и стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе високо в аут.

В 70-ата минута топката се удари в ръката на защитник на Локомотив София, но дузпа не бе отсъдена.

Малко по-късно Калоян Йосифов притисна вратаря на домакините и за малко да открадне топката и да я вкара в мрежата.

В 86-ата минута Спортист направи много добра атака, Калоян Йосифов отправи силен удар с левия крак, а Любенов изби в корнер.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – СПОРТИСТ 1:0

1:0 Алан Диас 5

ЛОКОМОТИВ СФ: Бубакар Гайе (46 – Александър Любенов), Алан Диас, Диме Димов, Даниел Ками, Ивайло Найденов, Бруно Франко (64 – Стилиян Ванков), Красимир Станоев, Красимир Милошев (78 – Теодор Иванов), Валентин Николов (64 - Галин Минков), Калоян Кръстев (46 – Димитър Митков), Карлос Франса (73 – Тодор Иванов)

СПОРТИСТ СВОГЕ: Иван Гошев (46 – Ивайло Василев), Атанас Йорданов (46 – Александър Бастунов), Павлин Чиликов, Тихомир Димитров (76 – Димитър Андонов), Владимир Сиромахов, Кристиан Тасков (46 – Мартин Кръстев), Георги Маджаров (54 – Мартин Сандов), Владимир Семерджиев (77 – Антон Иванов), Иван Аврамов (64 – Йоан Мариновм), Калоян Стефанов (77 – Иван Митрев), Радослав Живков (64 – Калоян Йосифов)

Най-младите в ЦСКА донесоха сладък успех в края на лагера в Австрия

Левски не успя да вкара гол в последната си контрола преди старта на новия сезон