Ювентус и Интер не успяха да се победят в първия мач помежду си от полуфиналите на турнира за Купата на Италия. Дерби д`Италия завърши наравно 1:1 и интригата остава за реванша.

След сравнително спокойни 80 минути, всичко по-интересно се случи в заключителните 10. Тогава паднаха и двата гола, дело на Хуан Куадрадо и Ромелу Лукаку.

Напрежението в края взе връх. Имаше спречквания, прераснали в бой, и три червени картона. Лукаку беше изгонен, след като вкара от бялата точка. Куадрадо и Самир Ханданович също видяха червения цвят на картона, но след последния съдийски сигнал.

Първият удар към една от двете врати отправи Анхел ди Мария в 4-тата минута, но аржентинецът не беше точен.

В средата на първото полувреме Един Джеко изпробва рефлекса на Матиа Перин. Вратарят се справи без особени затруднения.

В 33-ата минута „нерадзурите“ пропуснаха добър шанс да излязат напред в резултата. Джеко игра добре с гръб към вратата. Босненецът заложи топката на Хенрих Мхитарян, който продължи към Марсело Брозович. Последва удар по земята, който беше спасен от Войчех Шчесни.

Секунди по-късно гостите имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Бремер. ВАР провери ситуацията и бе взето решение, че няма основания за 11-метров наказателен удар, защото няма нарушение на правилата.

В началото на втората част ситуациите пред двете врати продължаваха да са малко. В 64-тата минута Мхитарян добре се промъкна в наказателното поле, след което потърси удар в далечния ъгъл, който премина много близо от целта.

Мачът с бързи темпове вървеше към нулево реми. Само че най-интересното двата отбора бяха оставили за последните минути.

В 83-тата минута „бианконерите“ поведоха. Хуан Куадрадо беше изведен в наказателното поле. Той стреля по диагонала покрай Перин. Алесандро Бастони можеше да избие пред голлинията, но топката премина покрай крака му и навести мрежата.

Юве обаче не успя да запази преднината си. Дълбоко в добавеното време резултатът беше изравнен. Интер получи правото да бие дузпа заради игра с ръка на играч на "бианконерите". Белгиецът, който се появи в игра от резервната скамейка, беше безпощаден от бялата точка. Таранът направи жестове към домакинските фенове и съдията му показа втори жълт, респективно червен картон.

Малко след последния съдийски сигнал футболистите на двата отбора влязоха във физическа саморазправа. Участваха и хора от треньорските щабове. В крайна сметка с помощта на своите помощници Маса разтърва играчите, след което показа червени картони на най-дейните Хуан Куадрадо и Самир Ханданович.

Лийдс обърна Нотингам и задейства алармата на ‘‘Сити Граунд‘‘ (ВИДЕО)

Челси и Ливърпул се занулиха отново (ВИДЕО)