Пари Сен Жермен гостува на Байерн Мюнхен тази сряда в мач-реванш от полуфиналите на Шампионската лига. В навечерието на сблъсъка треньорът на парижани Луис Енрике даде своята прогноза за мача, като определи съперника като „най-силния отбор“, срещу когото ПСЖ се е изправял досега.

„Когато играеш мач от такъв калибър срещу противник, който без съмнение е най-силният, когото сме срещали, първото нещо, което казвам на играчите, е, че имаме предимство от един гол, но това не означава нищо във футбола“, заяви Енрике. Той припомни и за опита от миналата година, като подчерта, че отборът винаги се стреми да отговори на очакванията на феновете. Първият двубой в Париж беше истински спектакъл и завърши с победа 5:4 за ПСЖ.

Винаги се стремим да отговорим на очакванията на нашите привърженици.

Похвалите на Луис Енрике към съперника не спряха дотук. За наставника качеството на Байерн е допълнителна мотивация преди последния сблъсък по пътя към финала на Шампионската лига, който ще се играе на 30 май в Будапеща.

„Искаме да бъдем по-конкурентоспособни от всякога. Рафаел Надал е казвал, че в определен момент от кариерата му мачовете срещу Федерер и Джокович са били мотивация за него. Точно това искаме и ние. Възхищаваме се на Байерн, но това е мотивация да бъдем по-добри. Ще се опитаме да преодолеем отбор, който се намира в сензационна форма“, коментира той.

ПСЖ без ключов играч за реванша с Байерн

Енрике не пропусна да се обърне и към привържениците, които призова да дадат „още повече от себе си, за да стигнем до втори пореден финал“ в Шампионската лига. Той също така похвали контузените Ашраф Хакими, Шевалье и Нджанту, които са решили да пътуват с отбора до Мюнхен, въпреки че не могат да играят.

Целта е победа: „Нашата цел е да печелим всеки мач. Това е предизвикателство, но сме доволни от представянето си като гости.“

Отборен дух: „Те поискаха да дойдат. Това показва какви играчи имаме. Ще бъдат там, за да подкрепят отбора и искат да изживеят този мач с нас.“

Реваншът ще се играе на „Алианц Арена“ в Мюнхен, като първият съдийски сигнал е насрочен за 22:00 часа българско време.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS