Едва в 10-ия кръг Майнц постигна първата си победа през сезона в Бундеслигата. Тимът срази с 2:0 РБ Лайпциг с два гола, паднали в заключителните минути на редовното време. Официален дебют начело на Майнц направи новия треньор Ян Зиверт, който замени на поста Бо Свенсон.

Джа-Сун Лий даде аванс на домакините четвърт час преди края, а малко след това Леандро Барейро сложи точка на спора.

След успеха Майнц задмина Кьолн и вече е предпоследен в класирането с актив от 6 точки. „Козлите са“ с 5. В същото време „червените бикове“ остават пети с 20 точки. За тях днешното поражение е под №2.

До гола на Лий мачът в Майнц беше равностоен с атаки и към двете врати. Гостите пропуснаха своите шансове и в 76-ата минута инкасираха гол. Карим Онисиво центрира към Лий, който с хубав удар с глава порази целта.

В 82-рата минута Барейро прати топката в мрежата на Лайпциг. Първоначално голът не беше зачетен заради отсъдена засада. След преглед със системата ВАР се оказа, че няма нищо нередно. Така беше оформен крайния резултат.

В следващия кръг от германския шампионат Лайпциг посреща Фрайбург, докато Майнц гостува на Дармщадт.

В друг мач от десетия кръг на Бундеслигата Унион Берлин не изненада никого и допусна 12-ата си поредна загуба във всички турнири. Столичани отстъпиха с 0:3 от Айнтрахт Франкфурт. Омар Мармуш се разписа на два пъти до 14-ата минута. В 82-рата минута „орлите“ сложиха точка на спора с трети гол. Автор на попадението беше 19-годишният Начо.

С успехът европейският палач на Левски събра 17 точки и заема 7-ата позиция, докато Унион е 16-и с едва 6 точки.

Походът на Леверкузен в Бундеслигата продължава с 6-та поредна победа (ВИДЕО)