Байер Леверкузен постигна 10-ти пореден успех във всички турнири и 6-ти пореден в Бундеслигата, след като победи Хофенхайм като гост с 3:2. Отборът на Чаби Алонсо поведе с 2:0 през първото полувреме, но след гола в рамките на три минути, Хофе изравни. В герой за гостите се превърна Алехандро Грималдо, който отблеза две от попаденията.

“Аспирините” откриха резултата още в 9-ата минута, след като двете големи звезди в нападението на Леверкузен Виктор Бонифас и Флориан Вирц комбинираха, а германецът прати топката в мрежата.

Четири минути по-късно домакините можеха да изравнят, но ударът на Мариус Бюлтер от далечно разстояние бе спасен от Лукаш Храдецки. В 36-ата минута Джерерми Фримпонг стреля, но опитът му мина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Хофенхайм.

В първата минута на добавеното време на първото полувреме Байер удвои аванса си. Йонас Хофман изпълни корнер и намери Грималдо, който не се поколеба и от границата на наказателното поле прониза вратата на Оливър Бауман.

Хофенхайм се завърна в мача в 56-ата минута, когато Храдецки допусна грешка при изнасянето на топката и подари кълбото на Антон Щах, който стреля от далечно разстояние и прехвърли вратаря на гостите. Само две минути по-късно домакините изравниха с гол на Ваут Вегхорст.

В 65-ата минута Хофе можеше да направи пълен обрат, но ударът на Вегхорст с глава мина над напречната греда. Само пет минути по-късно Грималдо отбеляза втория си гол в срещата. Той стреля от границата на наказателното поле и с феноменален удар с левия кръг преодоля Бауман.

С победата отборът на Чаби Алонсо си гарантира оставането на първата позиция и след този кръг. "Аспирините" са с актив от 28 точки, с пет повече от Байерн Мюнхен. До този момент Леверкузен загуби точки в първите си 10 мача единствено при гостуването на баварците, което завърши 2:2. Хофенхайм има 18 точки и се намира на 6-ата позиция в таблицата.

За "аспирините" предстои двубой с Карабах в Лига Европа, а в Бундеслигата следва домакинство на закъсалия Унион Берлин. Хофе гостува на Аугсбург.

Борусия Мьонхенгладбах и Фрайбург спретнаха истинско шоу, след като срещата между двата отбора завърши 3:3. Домакините поведоха в 7-ата минута, но три гола на Борусия преди почивката обърнаха развоя на срещата. Фрайбург се върна в мача с 71-ата минута, а точката за домакините донесе Винченцо Грифо с гол от дузпа в 4-ата минута на добавеното време.

Кьолн и Аугсбург завършиха 1:1.

Майнц дочака първа победа, Унион увеличи червената поредица (ВИДЕО)