Майрока спечели с 2:0 гостуването на Валяреал и по този начин почти настигна „жълтата подводница“ в класирането на Ла Лига. Двата тима са в златната среда – Виляреал заемайки 8-мо място и Майорка 12-то.

Гостите вкараха по един гол в двете полувремена. Първо Муриджи се разписа в 32-ата минута, а в 76-ата Диедиу вкара втори гол.

Домакините от Виляреал владяха топката с цели 71% от мача, но така и не успяха да вкарат гол. Те стреляха точно два пъти, срещу пет удара на гостите, от които два влязоха в мрежата.

В 32-ата минута Джовани Гонсалес Апуд подаде към Ведад Муриджи и той успя да бутне топката в мрежа на Херонимо Рули за 0:1.

Домакините продължиха да играят по-често с топката, но така и не успяха да изравнят резултата.

В 74-ата минута Самуел Чуквуезе бе най-близо попадение. Той стреля мощно, но топката се удари в гредата и излезе в аут.

Само 2 минути по-късно Майорка вкара и втори гол. Амат Диедиу получи подаване от Ведат Муриджи и стреля неспасяемо в мрежата на домакините за 0:2.

Реал Сосиедад измъкна точка от Валенсия с автогол и човек по-малко (ВИДЕО)

Атлетико се спаси от излагация срещу 10 ''папагалчета'' (ВИДЕО)

Анчелоти: Бензема няма да играе, ще построим статуя на Родриго