Реал Сосиедад и Валенсия не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мач от 13-ия кръг на Ла Лига.

Баските би трябвало да са една идея по-доволни от крайния резултат, защото стигнаха до точката, въпреки че през по-голямата част от мача бяха с човек по-малко.

Те поведоха с автогола на Уго Гиямон в 10-ата минута. Седем по-късно Ариц Елустондо беше изгонен с директен червен картон. „Прилепите“ изравниха чрез Самуел Лино в средата на първата част, но така и не успяха да стигнат до пълния обрат в резултата.

Сосиедад поведе с първата голова опасност пред една от двете врати. В 10-ата минута Уго Гиямон отклони изстрел и прати топката в собствената си мрежа.

Седем минути по-късно Елустондо наруши грубо правилата. След намеса на ВАР той беше изгонен с директен червен картон и остави съотборниците си с човек по-малко.

Валенсия бързо се възползва и възстанови равенството. Гиямон се реваншира частично, като даде асистенцията. Той центрира към Самуел Лино, който преодоля Алекс Ремиро с хубав удар в левия ъгъл.

Паритетът се запази до почивката. През втората част логично Валенсия имаше повечето голови възможности. В 50-ата минута Реал пропусна един от малкото си шансове отново да поведе. Александър Сьорлот беше намерен в наказателното поле. Той успя да преодолее вратарят, но топката се отби от гредата.

В 66-ата минута Лино стигна до отбита топка, но стреля над целта. Четвърт час преди изтичането на редовното време отново той не успя да се разпише.

В 79-ата минута опасен удар на Саму Кастийехо премина много близко покрай вратата на Реал Сосиедад.

Домакините успяха да неутрализират противника и съхраниха равенството, така че да спечелят точката. Баските са 6-и във временното класиране с 23 точки, докато Валенсия е 11-и с 16.

Атлетико се спаси от излагация срещу 10 ''папагалчета'' (ВИДЕО)

Лондонският терор на Арсенал продължава! Челси не спря ''топчиите'' да си върнат върха (ВИДЕО)

ПСЖ оцеля след късен гол на Данило, Мбапе се контузи (ВИДЕО)