ПСЖ спечели гостуването си на Лориен, побеждавайки с 2:1. Столичани поведоха с 1:0 с гол в 9-ата минута на Неймар. Домакините изравниха в началото на второто полувреме, когато точен бе Мофи, а Данило донесе победата в 81-ата минута.

Лошата новина е, че контузия получи Килиан Мбапе. Той бе изваден в 85-ата минута, след като получи разтежение. Все още не е ясно колко сериозна ще е травмата му. След 3 дни трябва да бъде обявен състава на националния отбор на Франция.

Очаквано ПСЖ поведе в резултата в 9-ата минута. Тогава защитниците на домакините върнаха топката на своя вратар и го затрудниха максимално, след като той не успя да изчисти топката, тя му бе отнета, стигна до Неймар и бразилецът намери пътя до вратата за 0:1.

В 31-ата минута Уго Екитик овладя добро подаване в наказателното поле, освободи си пространство за удар, но топката премина над напречната греда, а при тази ситуация резултатът можеше да стане 2:0.

Малко преди почивката и домакините стигнаха до чисто голово положение. Жулиен Понсо стреля над напречната греда, след като получи топката от Льо Гоф.

Изравнителният гол все пак падна в 53-ата минута. Терем Мофи получи добро подаване и стреля, като изпрати топката в левия ъгъл на вратата.

В 57-ата минута Лориен можеше да стигне до пълен обрат. Терен Мофи получи добро подаване в наказателното поле, стреля, но уцели гредата.

В 79-ата минута домакините имаха още една добра възможност. Данго Уатара проби, падна в наказателното поле, но реферът реши, че няма дузпа.

9 минути преди края на мача Данило Перейра скочи най-високо в наказателното поле, след изпълнение на ъглов удар, и с глава я изпрати под напречната греда за 1:2.

Така ПСЖ продължава да бъде без загуба в първенството и след 14 мача натрупа 12 победи и 2 ремита. Лориен пък заема 4-то място в класирането.