Северна Македония хвърли бомбата, отстранявайки европейския шампион Италия от плейофите за класиране на Мондиала в Катар в края на 2021 г. На „Стадио Ренцо Барбера“ югозападните ни съседи стигнаха до епохалния успех с гол на Александър Трайковски в 92-ата минута на мача.

Очаквано Италия започна по-силно мача и се опита да притисне македонците още в първите минути. В 20-ата минута Доменико Берарди получи пространство в наказателното поле и веднага стреля, но топката бе блокирана от шпаката на защитник на гостите.

Минута по-късно Чиро Имобиле уцели противников играч в гърба в опита си да вкара.

След половин час игра Доменико Берарди стреля мощно от центъра на наказателното поле. Столе Димитриевски обаче направи страхотно спасяване. До края на полувремено Имобиле имаше нова голова възможност, но отново защитник на Северна Македония блокира удара на голаджията на Лацио.

Десетина минути след началото на втората част Берарди имаше два добри шанса за гол, но и в двата случая ударите на футболиста на Сасуоло минаваха покрай вратата на Северна Македония.

Малко повече от 10 минути преди края на редовното време Джакомо Распадори стреля добре от границата на пеналта, но топката профуча на сантиметри над напречната греда.

В добавеното време обаче македонците нанесоха своя смъртоносен удар. В герой се превърна Александър Трайковски. След грешка в разиграването на „адзурите“, топката бе отнета от гостите и стигна до нападателя, който с хубав удар с десния крак от границата на наказателното поле я прати в мрежата на Джанлуиджи Донарума и хвърли в мъка феновете по трибуните.

По този начин Северна Македония ще се изправи срещу Португалия във финалния бараж за класиране в Катар. Двубоят ще бъде в Порто на 29 март (вторник), от 21:45 часа.

Португалия съкруши Турция в страхотна драма с пропусната дузпа (ВИДЕО)