Кортрийк и Кристиян Малинов запазиха мястото си в белгийски елит след драматичен мач с Ломел, бившият отбор на българина. Срещата завърши 4:2 след продължения. Малинов се появи на терена в 42-ата минута, а само три минути след това получи жълт картон.

Първият мач между двата тима завърши с минимална победа за Кортрийк. Във втория двубой Ломел поведе в резултата в 3-ата минута с попадение на Диего Роза.

В редовното време на срещата не паднаха други попадения и се стигна до продължения, където паднаха цели 5 гола.

В допълнителните 30 минути в герой за Кортрийк се превърна Тиери Амброз, който отбеляза хетрик. Другият гол за домакините бе вкаран от Жоао Силва, а точен за Ломел бе Лукас Схоовс от дузпа.

В 98-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Хенри Овари получи втори жълт картон и бе изгонен.