Шампионът на Англия Манчестър Сити продължава по график защитата на титлата, след като надви с 2:1 Брентфорд. „Гражданите“ стигнаха до обрат, допускайки ранен гол. Йоан Уиса вкара още в първата минута на „Етихад“, но звездата на манчестърци Ерлинг Холанд намери на два пъти мрежата на „пчеличките“. Участието на норвежеца в мача до последно бе под въпрос. Холанд пътува до родината си Норвегия за погребението на близък семеен приятел.

Срещата започна разсеяно за шампиона, който допусна гол след по-малко от минута игра. Кийн Люис-Потър се озова в отлична позиция в наказателното поле, но не успя да преодолее Едерсон. Йоан Уиса показа добра реакция, стигна до отбитата топка и с прецизен удар направи 0:1.

Десет минути по-късно Нейтън Колинс можеше да покачи на 0:2, но негов удар с глава бе отразен от Едерсон, демонстрирал брилянтен рефлекс.

Авансът на Брентфорд се задържа до 19-ата минута. Тогава Кевин де Бройне бе на добра позиция, но подаде към Холанд, вместо да стреля. Норвежецът демонстрира хладнокръвие и завърши перфектно за 1:1.

След изминаването на половин час игра Холанд се разписа повторно. Вратарят Едерсон пусна фантастично дълго подаване към нападателя, който се освободи от защитника на гърба си и отбеляза технично във вратата на „пчеличките“ – 3:0.

През втората част Сити приспа мача. „Небесносините“ имаха няколко добри атаки, но с пропуски се отличиха Савиньо и Холанд. Вратарят на Брентфорд Марк Флекен не позволи на двамата офанзивни футболисти да покачат резултата.

Манчестър Сити е с четири победи от четири мача и държи еднолично върха във Висшата лига с 12 точки. Брентфорд е с две победи и две загуби – шест пункта на седмата позиция.

Други резултати от Висшата лига:

Кристъл Палас - Лестър 2:2

(0:1 Джейми Варди 21‘, 0:2 Стефан Мавидиди 46‘, 1:2 Жан-Филип Матета 47‘, 2:2 Жан-Филип Матета (дузпа) 90‘+2‘)

Брайтън - Ипсуич 0:0

Фулъм - Уест Хем 1:1
(1:0 Раул Хименес 24‘, 1:1 Дани Ингс 90‘+5‘)

Ливърпул с голям гаф на „Анфийлд“ (ВИДЕО)