Манчестър Сити стигна до драматична победа с 2:1 при гостуването си на Уулвърхемптън. "Гражданите" се пребориха за успеха с гол в последните секунди на Джон Стоунс.

Със спечелените три точки Ман Сити събра актив от 20 и изпревари Ливърпул преди двубоя на мърсисайдци срещу Челси, който е по-късно днес. Уулвс е последен със само една спечелена точка от осем мача.

Домакините успяха рано да шокират английския шампион. В 7-ата минута Нелсон Семедо изведе Йорген Стрнд Ларсен, който стреля отблизо в долния десен ъгъл, оставяйки Едерсон безпомощен.

Ман Сити успя да се върне в двубоя в 33-ата минута, когато Йошко Гвардиол се разписа с хубав изстрел от границата на наказателното поле.

В края на първата част Жозе Са направи отлично спасяване след удар на Савиньо.

В началото на втората част Рубен Диаш стреля и стражът на "вълците" направи поредното си отлично спасяване.

Две минути пред края на двубоя топката стигна до Джак Грийлиш на дъгата на наказателното поле и той мигновено стреля, но Са спаси.

В добавеното време на срещата Марио Лемина се хвърли на пътя на топката, за да блокира центрирането на Рубен Диаш.

В последните секунди на добавеното време Фил Фодън центрира от корнер, а Джон Стоунс с глава прати топката във вратата на Са. Съдията Крис Кавана трябваше лично да преразгледа на ВАР монитора попадението заради съмнение, че Бернардо Силва пречи на вратаря, но в крайна сметка попадението бе признато.