Манчестър Сити се разправи по категоричен начин с Арсенал, спечелвайки с 4:1 дербито от 33-ия кръг на Висшата лига, което се игра на „Етихад“. Ерлинг Холанд и Кевин Де Бройне изиграха много силен мач, а „гражданите“ отправиха много ясно послание в битката за титлата.

Манчестър Сити влезе много добре в мача и поведе в резултата в 7-ата минута, когато Ерлинг Холанд подаде към Кевин Де Бройне, който стреля от дъгата на наказателното поле на Арсенал, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Аарън Рамсдейл.

Домакините продължиха да доминират, а в 22-ата минута Бернардо Силва стреля, но Рамсдейл този път се намеси и спаси.

Манчестър Сити направи много голям пропуск в 26-ата минута. Холанд пусна извеждащ пас към Де Бройне, който финтира Габриел Магаляеш, но след това ударът му бе блокиран от Бен Уайт.

Аарън Рамсдейл направи блестящо спасяване в 28-ата минута след удара на Ерлинг Холанд. Четири минути по-късно ситуацията се повтори, като вратарят на Арсенал отрази удар на норвежкия голмайстор.

Първият удар по посока на вратата на Манчестър Сити дойде в 35-ата минута, но Томас Партей стреля встрани от левия страничен стълб на вратата на Едерсон.

Холанд направи нов много сериозен пропуск в 36-ата минута. Той получи отлична възможност, но стреля покрай десния страничен стълб в аут.

Пет минути по-късно Бернардо Силва преодоля Томас Партей с лекота, след което подаде към Ерлинг Холанд, а той стреля, но Рамсдейл успя да спаси, а след това с крак изчисти топката.

Манчестър Сити удвои своята преднина в първата минута на даденото от съдията продължение на първата част. Кевин де Бройне центрира от фал в наказателното поле на Арсенал, където Джон Стоунс бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Аарън Рамсдейл. Първоначално бе маркирана засада, но впоследствие се намеси ВАР и бе установено, че Бен Уайт покрива Стоунс, а попадението бе зачетено.

Второто полувреме започна с надмощие на Манчестър Сити, като в 53-ата минута Ерлинг Холанд излезе сам срещу Рамсдейл но вратарят на Арсенал отново успя да се намеси решаващо и да спаси удара на норвежеца.

Манчестър Сити поведе с 3:0 в 54-ата минута, когато Йодегор сбърка с подаването и топката бе пресечена от Кевин де Бройне. Холанд след това подаде към Де Бройне, който вкара топката във вратата на Рамсдейл.

Букайо Сака стреля от фал в 80-ата минута, но неточно над напречната греда в аут.

Арсенал отбеляза почетен гол в 86-ата минута, когато Леандро Тросар навлезе в наказателното поле на Манчестър Сити и пусна към Роб Холдинг, който с много силен удар вкара топката във вратата на Едерсон.

Манчестър Сити оформи крайния резултат в срещата – 4:1 в петата минута на добавеното време на двубоя. Фил Фодън подаде към Ерлинг Холанд, който много бързо се ориентира в наказателното поле на Арсенал и прати топката в мрежата на Рамсдейл.

Манчестър Сити вече има победи в девет от последните си 10 мача във Висшата лига, включително седем поредни. У дома „гражданите“ спечелиха 18 от последните 20 мача в лигата (едно равенство, една загуба).

Манчестър Сити е втори във временното класиране със 73 точки, но и два мача по-малко от лидера Арсенал, който е със 75 точки.

Ливърпул с нова победа, обърна Уест Хем и остава в играта за топ 4 (ВИДЕО)

Челси продължава да копае дъното с нови антирекорди (ВИДЕО)