Манчестър Юнайтед планира да привлече четирима ключови играчи през летния трансферен прозорец, докато клубът се подготвя за раздяла с някои от основните си футболисти. Ръководството на „червените дяволи“ е насочило усилията си към подсилване на халфовата линия, лявата зона на атаката и евентуално центъра на защитата, ако не бъде постигнато споразумение за нов договор с Хари Магуайър.
Приоритет номер едно за Манчестър Юнайтед е привличането на двама нови полузащитници, които да компенсират предстоящото напускане на Каземиро. 34-годишният бразилец обяви още през януари, че ще напусне клуба след изтичането на договора му през лятото. В момента той е един от едва тримата типични централни халфове в състава, заедно с Коби Мейну и Мануел Угарте.
Клубните шефове са единодушни, че отборът се нуждае от свежа кръв в тази зона и вече следят изкъсо няколко играчи от Висшата лига.
В краткия списък на Манчестър Юнайтед попадат:
Сандро Тонали от Нюкасъл Юнайтед
Адам Уортън (22 г.) от Кристъл Палас, който иска да играе в Шампионска лига (Юнайтед в момента е на трето място в класирането, осем кръга преди края)
Елиът Андерсън (23 г.) от Нотингам Форест
Карлос Балеба (22 г.) от Брайтън
Алекс Скот
Ситуацията с някои от целите обаче е сложна. Манчестър Сити е фаворит за подписа на Андерсън, като има съмнения дали Юнайтед ще се конкурира с градския си съперник за високите финансови изисквания на английския национал. Относно Балеба, клубът отправи запитване още през лятото, но 22-годишният играч прави слаб сезон с Брайтън и дори не попадна в групата при победата с 1:0 над Съндърланд в събота.
Драмата в защита: бъдещето на Магуайър и контузиите
Договорът на Хари Магуайър изтича през юни, като в момента се водят преговори за неговото подновяване. 33-годишният защитник навлиза в последните три месеца от контракта си, но започна като титуляр във всичките девет мача под ръководството на Карик. Очаква се бранителят, привлечен за 80 милиона паунда, да получи повиквателна за националния отбор на Англия по-късно тази седмица след 18-месечно отсъствие.
От пристигането на Магуайър през 2019 г., Манчестър Юнайтед е похарчил внушителните 276.58 милиона паунда за централни защитници. Въпреки това, проблемите с контузии не спират. Магуайър имаше физически проблеми през последните две години, Матайс де Лихт не е играл от 30 ноември заради травма в гърба, а Лисандро Мартинес отново е извън строя заради проблем с прасеца.
Статистиката на 28-годишния Мартинес е притеснителна – той е в своя четвърти сезон с Юнайтед, но е записал едва 106 мача, като 45 от тях бяха в дебютната му кампания. Аржентинецът е пропуснал цели 90 двубоя заради контузии в метатарзалната кост, коляното, прасеца и кръстните връзки.
Проблемната лява зона и опциите пред Карик
След като Манчестър Юнайтед вече играе с четирима в защита и класически крила, отборът изпитва остра липса на типичен ляв флангови играч. Патрик Доргу се представяше отлично в по-предна позиция, преди да получи контузия срещу Арсенал на 25 януари, което принуди Матеус Куня да стартира в последните седем мача отляво.
По принцип Доргу е ляв бек, но ако Юнайтед го преквалифицира трайно в крило, клубът ще трябва да инвестира в нов специалист за лявата част на защитата. Договорът на Люк Шоу изтича догодина и има сериозни съмнения дали 30-годишният играч ще издържи на по-натоварения график през следващия сезон, когато Юнайтед по всяка вероятност ще се завърне в европейските клубни турнири. Интересното е, че Шоу е единственият футболист на „червените дяволи“, който е започнал като титуляр във всичките 30 мача от Висшата лига през тази кампания.
Другите опции за ляв бек включват Диого Дало, Нусаир Мазрауи, както и 18-годишните таланти Хари Амас и Диего Леон.
Вратарски рокади
Освен полеви играчи, Манчестър Юнайтед може да привлече и нов резервен вратар. Очаква се настоящият номер две под рамката на вратата, Алтай Байъндър, да напусне „Олд Трафорд“.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS

