Олимпик Марсилия победи Реймс с 2:1 в двубой от първия кръг на Лига 1. Тимът на Марселино Гарсия Торал стигнаха до пълен обрат, след като Джуня Ито даде аванс на Реймс, но „фокейците“ стигнаха до успеха с попадения на Азедин Унахи и Витор Карвальо.

На „Стад Велодром“ гостите поведоха в 10-ата минута, когато Маршал Мунеци центрира прекрасно в наказателното поле, където Джуня Ито се пребори за топката и я прати във вратата на марсилци.

Само 13 минути по-късно Марсилия изравни, след като Азедин Унахи с бомбен шут от дистанция препарира Йевхан Диуф.

В края на първата част гол на Реймс, дело на Ито, не бе зачетен

Седемнадесет минути преди края на редовното време Исмаила Сар центрира добре в наказателното поле, където Витиня засече топката в мрежата, оформяйки обрата за Марсилия.

В 76-ата минута Витиня можеше да вкара нов гол, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

До края на мача домакините имаха още няколко ситуации пред вратата на Диуф, но така и не успяха да вкарат трети гол. Въпреки това, Олимпик Марсилия започна с успех новия сезон във Франция.

Гаетан Лаборде вкара първия гол в Лига 1 – Ница и Лил не се победиха (ВИДЕО)