Даниил Медведев е вторият финалист в US Open, след като победи Карлос Алкарас с 7:6(3), 6:1, 3:6, 6:3 за 3 часа и 22 минути.

В първия сет двамата водеха равностойна битка, която вървеше гейм за гейм, като в крайна сметка се стигна до тайбрек, спечелен от руския тенисист със 7:3.

Медведев имаше далеч по-малко трудности във втория сет, когато даде само гейм на испанския си съперник и така поведе с 2:0 в сетовете.

В третата част Алкарас се събуди и успя да поведе с 4:1, което му помогна да затвори сета с 6:3.

В началото на четвъртия сет играта бе равностойна и резултатът бе 2:2, но след това Медведев направи пробив, като успя да поведе с 5:2. Алкарас взе един гейм, но след това Медведев бе безкомпромисен и печелейки 8-ия гейм в сета, затвори и частта, а така и мача.

Във финала Медведев ще се изправи срещу Новак Джокович, който разби американеца Бен Шелтън, като мегасблъсъкът между двамата е в неделя (10 септември), от 23:00 часа българско време.

Джокович ''затвори телефона'' на Шелтън (ВИДЕО)