Байерн Мюнхен спечели с комфортното 3:0 гостуването си на Арминия Билефелд в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Успехът за баварците дойде след автогол на Якоб Лаурсен и попадения на Серж Гнабри и Джамал Мусиала. Успехът за тима на Юлиан Нагелсман можеше да е много по-осезаем, но вратарят на Арминия Стефан Ортега направи няколко спасявания, а още 11 удара към неговата врата бяха или неточни, или блокирани. С успеха Байерн излезе отново на 9 точки пред Борусия Дортмунд на върха в таблицата, като има на сметката си 72. В същото време Арминия е на предпоследното 17-о място с едва 26 точки.

Домакините започнаха по-добре мача и в 7-ата минута Патрик Вимер направи пропуск. Три минути по-късно Роберт Левандовски получи шанс за изстрел в наказателното поле. Полякът стреля и след рикошет в крака на Якоб Лаурсен, топката влетя в мрежата на Арминия.

В 16-ата минута Масая Окугава можеше да изравни, но след удар от воле топката мина покрай вратата на Мануел Нойер.

Малко след изтичането на половин час игра Роберт Левандовски стреля от границата на пеналта, но топката мина над вратата.

В 41-ата минута Марсел Забицер скочи високо и засече с глава едно центриране, но топката профуча покрай лявата греда.

Две минути по-късно Окугава заби топката в мрежата на баварците, но попадението не бе зачетено заради засада, което ядоса феновете и футоблистите на домакините.

В 6-ата минута на добавеното време Мануел Приетл си създаде място за удар, но Нойер спаси.

Две минути по-късно Байерн удвои. Точен бе Серж Гнабри, чийто гол първоначално не бе зачетен, тъй като съдиите смятаха, че се намира в засада. Преразглеждането с ВАР обаче показа, че  германският национал се намира в редовна позиция и голът бе зачетен.

След почивката натискът на баварците продължи. В 77-ата минута Джамал Мусиала направи индивидуален пробив и успя да стреля, но Ортега се намеси.

Осем минути по-късно младият германец успя да преодолее вратаря на Арминия, като получи пас от Левандовски в наказателното поле и без да се бави прати топката в мрежата, оформяйки крайния резултат.

След тази победа на тима на Юлиан Нагелсман, Байерн се нуждае от три точки, за да спечели 10-а поредна шампионска титла на Германия.

Нюкасъл обърна Лестър, Бърнли спъна Уест Хем към Топ 4 (ВИДЕО)