Интер Маями започна своята серия в плейофите на МЛС с домакинска победа с 2:1 срещу Атланта Юнайтед с головете на Луис Суарес и Жорди Алба. Лионел Меси асистира за втория гол, а друг бивш ас на Барселона - Серхио Бускетс бе титуляр за домакините.

За последно Интер Маями загуби в мач от МЛС на 7 юли срещу Синсинати.

Двубоят беше проследен на живо от Пол Погба. Френският национал е спряган за ново попълнение на Интер Маями. Той също беше на трибуните в мача срещу Шарлът през септември.

Бившият американски национал Брад Гузан направи няколко ключови спасявания за Атланта Юнайтед.

Луис Суарес даде преднина на домакините още във 2-ата минута. Атаката започна от Диего Гомеш, който комбинира с Жорди Алба, а ударът на Суарес не остави шанс на Гузан.

Последваха два пропуска на Меси. В средата на първата част аржентинецът беше спрян и от гредата.

В 39-ата минута Атланта Юнайтед изненадващо изравни с гол на грузинеца Саба Лобжанидзе.

След почивката домакините продължиха с лекота да създават положения за гол.

В 60-ата минута Меси комбинира с Жорди Алба, а той отправи много точен удар извън наказателното поле и Интер Маями отново поведе.

До края на мача успехът на Интер Маями можеше да бъде и по-изразителен, ако не бяха пропуските пред вратата на Гузан.