Голямата звезда и капитан на Аржентина Лионел Меси говори пред медиите след победата с 2:0 над Канада на полуфинал на Копа Америка, която осигури нов финал за „гаучосите“. Той заяви, че това са последните битки за него и Анхел Ди Мария, който спира с националния отбор след края на турнира.
„Щастлив съм, защото ще изиграем още един финал. Истината е, че е лудост това, което направи тази група. Четвърти пореден финал и се наслаждаваме. Изморен съм, но и щастлив от постигнатото отново“, започна Меси.
„Бях спокоен. Не бях притеснен дали ще вкарам гол, или не. Исках да се чувствам добре. В първия мач срещу Канада се чувствах добре, в следващите мачове не се чувствах комфортно и днес с оглед колко трудно беше на терена, се чувствах много по-добре“, добави той.
„Не е лесно да играеш финали. Истинско щастие е, че отново достигнахме до тук. Когато спечелиш, се оценява много повече. За съжаление в предишни случаи не го постигнахме, но не беше лесно да стигнем финали на Копа Америка, Световно… Да играеш от първия до последния мач е трудно, хората трябва да са горди от националния отбор на Аржентина“, сподели Меси.
„Всеки път се наслаждаваме все повече. Това са последните ни битки. Фидео (б.р. – Анхел Ди Мария) вече каза, че това е последната му Копа Америка, че приключва. Истинско щастие е, че може да се откаже след финал на Копа Америка. Надявам се на най-доброто, както стана в последните финали и ще може да се сбогува с трофей“, завърши Лео Меси.
???? " ES UNA LOCURA LO QUE VIENE HACIENDO ESTE GRUPO" ????????
— DSports Radio 103.1 FM (@DSportsRadio) July 10, 2024
Lionel Messi destacó que la Selección Argentina haya llegado a una nueva final y ya palpitó la final del próximo domingo. pic.twitter.com/fjtY07XqAn
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS