Милан разгроми Торино с 4:1 на "Сан Сиро". Отборът на Стефано Пиоли поведе в резултата в 33-ата минута с гол на Кристиан Пулишич, който вкара във втори пореден мач. Само три минути по-късно гостите от Торино изравниха, след като Пер Шуурс се оказа на правилното място в наказателното поле и преодоля Майк Менян.

“Росонерите” получиха правото да изпълнят дузпа в 42-ата минута след намесата на ВАР. Оливие Жиру застана зад топката и с мощен удар в десния ъгъл преодоля Ваня Милинкович-Савич.

Във втората минута на добавеното време на първата част Тео Ернанадес отбеляза третия гол за Милан след асистенция на Рафаел Леао.

В 62-ата минута главният съдия Маурицио Мариани отново беше привикан от ВАР. След преразглеждане, той отсъди втори 11-метров наказателен удар за гранда от Милано. Отново Жиру се нагърби с изпълнението. Този път той избра да стреля в левия ъгъл и отново не остави шанс на Милинкович-Савич.