Динамо Букурещ продължава силното си представяне в Румъния и победи с 2:0 Херманщад.

„Червените кучета“ надделяха над своя съперник като гост, но дадоха свидна жертва в лицето на българския халф Георги Миланов. Левичарят изигра само 30 минути, след които напусна терена контузен.

Освен травмата на Миланов, Динамо допусна и още един негатив. Наставникът на тима Желко Копич бе изгонен с два жълти картона.

Отборът му би, но Георги Минчев изпусна дузпа

Астрит Селмани вкара за 0:1 в 33-ата минута от дузпа, преразгледана с ВАР. Финалното 0:2 оформи Кенеди Боатенг две минути преди края на редовното време.

Динамо е четвърти с 21 точки, а толкова има и третият Университатя Крайова, който е с мач по-малко. Пети, на само точка зад букурещкия гранд, е ЧФР Клуж. Херманщад има 13 точки на 14-та позиция.

Вятърът на промяната задуха в Партизан, „гробарите“ биха пред погледа на Саша Илич и куп легенди